Бешикташ разби с 3:0 Галатасарай в голямото дерби на турския футбол. "Черните орли" не оставиха никакво съмнение в превъзходството си и това бе най-малкото, с което отборът на Игор Тудор си тръгна от "Водафон Парк".

През първата част домакините имаха няколко отлични възможности за гол, но Дженк Тосун, Гьокхан Гьонюл и Атиба Хътчинсън не съумяха да отбележат. За "лъвовете" бившият футболист на Левски Гари Родригес стреля покрай лявата греда, това бе и единственото смислено нещо, което гостите създадоха.

Втората част започна страхотно за Бешикташ. Фернандо Муслера не успя да улови топката при едно центриране отляво, кълбото попадна в Дженк Тосун, който без проблем откри резултата.

Бешикташ унизи Манисаспор на Даниел Димов с 9:0

Бешикташ се подигра с Манисаспор на Даниел Димов (ВИДЕО)

Българският защиник с цял мач за втородивизионния тим

Последваха още два пропуска от страна на домакините, за да се стигне до 70-ата минута, когато топката рикошира в бранител на Галатасарай след шут на Райън Бабел и се озова в Душко Тошич, който без да се бави вкара за 2:0 със силен удар.

В допълнителното време резервата Алваро Негредо навърза няколко играчи на Галатасарай, преодоля Муслера и вкара на празна врата за крайното 3:0.

Въпреки тежката загуба, Галатасарай продължава да бъде лидер във временното класиране с 29 точки от 14 мача. Втори е Истанбул ББ с 27, докато Бешикташ е трети с 26.