Димитър Бербатов започна сред титулярите за своя ПАОК, в дербито от 8-мия кръг на гръцкото футболно първенство срещу Панатинайкос, спечелено от тима от Солун с 3:1.

Митко оправда доверието на треньора Тудор, като му се отблагодари с попадение от дузпа в 28-ата минута на срещата.

Само 120 секунди по-късно обаче Бербатов бе сменен.

Не стана ясно дали причината е някаква сериозна контузия на българския таран.

Три минути след смяната му бившият полузащитник на Левски Гари Родригес удвои аванса на домакините. Бързоногото крило, което изработи и дузпата за 1:0, напредна отдясно, стреля и макар вратарят на гостите Люк Стийл да спаси удара му, той не се отказа и с добавка удвои преднината на ПАОК.

В 41-ата минута Витор с глава направи резултата класически в полза на домакините, които изиграха великолепно първо полувреме.

След почивката гостите от Пао заиграха по-активно, но изоставането им бе прекалено голямо. Все пак в 74-ата минута и те получиха правото да изпълнят дузпа, която Никос Карелис превърна в гол за 3:1.

Домакините от ПАОК в момента заемат четвъртата позиция с актив от 14 точки. Панатинайкос е втори във временното класиране с 18 точки на сметката си - вече с цели 6 по-малко от лидера Олимпиакос.