Най-добрата българска състезателка Петя Неделчева, поставена под номер две в основната схема при жените, се класира за четвъртфиналите на Откритото първенство на Русия по бадминтон с награден фонд 125 000 долара.

Във втория кръг тя победи Лариса Грига от Украйна с 2:0 (21:17, 21:11) гейма за 37 минути. Следващата й съперничка за днес е Ихан Ван (Китай).

При мъжете Борис Кесов отпадна в първия кръг след загуба от Дмитри Завадски от Украйна с 0:2 (12:21, 13:21) гейма за 22 минути.

При женските двойки Петя Неделчева и Диана Димова в първия кръг победиха рускините Олга Козлова и Любов Чуденцева с 2:0 (21:6, 21:15) гейма за 23 минути.
На осминафиналите по-късно днес те срещат номер седем в схемата Йонаха Персон и Елин Бергблом (Швеция).