Най-добрата българска състезателка Петя Неделчева (Левски-Люлин) спечели две титли на завършилото днес държавно първенство по бадминтон за мъже и жени.

На финала при жените единично Неделчева победи Диана Димова (Левски-Люлин) с 2:0 (22:20, 21:12), а на двойки жени Неделчева-Димова се наложиха с 2:0 (21:12, 21:8) над Деляна Трандева и Габриела Бънова (Ивън спорт).

При мъжете шампион стана Стилиян Макарски (Левски-Люлин), който победи Красимир Янков (Ивън спорт) с 2:1 (17:21, 21:11, 21:11), а на двойки мъже триумфираха Владимир Методиев-Красимир Янков (Ивън спорт), които победиха Благовест Кисьов (ВИАС) -Стилиян Макарски (Левски-Люлин) с 2:1 (19:21, 21:18,
21:15).

В последната категория смесени двойки златните медали спечелиха Стилиян Макарски-Диана Димова (Левски-Люлин), които се наложиха над Благовест Кисьов (ВИАС) - Петя Неделчева (Левски-Люлин) с 2:1 (18:21, 21:18, 21:12).