Янтра спечели с 3:2 домакинството си на Миньор в 32-рия кръг на Втора лига.

Ключов за успеха на габровци бе Християн Кожухаров, който реализира хеттрик още преди почивката.

Перничани успяха да намалят изоставането си до само едно попадение, но домакините запазиха преднината си и се поздравиха с важни три точки.

След постигнатия успех Янтра елиминира всякакви шансове за изпадане.

Тимът се изкачи до 11-ата позиция в класирането, има актив от 31 точки и през следващия сезон отново ще играе във втория ешелон на родния футбол.

Костадин Ангелов: В Янтра са събрани сериозни момчета

"Ръководството също"

Янтра влезе много добре в мача и поведе с 2:0 до 16-ата минута с две попадения на нападателя Кожухаров. В 33-ата минута домакините направиха резултата класически и помислиха, че всичко е решено.

През втората част обаче Миньор се върна в мача. В 57-ата минута Калоян Йосифов бе точен от бялата точка, а четири минути по-късно Антов Славчев реализира за 2:3.

Янтра бързо успя да се окопити и спря устрема на гостите. До края на мача резултатът остана непроменен и така габровци се поздравиха с пълния комплект точки.