Вихър ще играе през новото първенство в Западната "Б" група, след като се наложи с 9:8 след изпълнение на дузпи над Бдин (Видин).

Редовното време завърши при резултат 2:2. В 20-ата минута Боянов откри за Бдин с диагонален удар, а в 33-ата минута Божов изравни - 1:1.

Пет минути след почивката феновете на Вихър ликуваха след втори гол на Божов. С изненадващ удар от тъч линията Въдов прехвърли Гьорев в 63-ата минута и направи 2:2, за да се стигне до дузпи.

Осем наказателни удара бяха нужни за излъчване на победителя. При решаващите удари Петрушинов вкара за Вихър, а Цветков от Бдин нацели напречната греда, за да хвърли в екстаз феновете на Горубляне, които нахлуха на терена.

След мача президентът на Бдин Жоро Василев обяви, че подава жалба за формално нарушение при първата дузпа за Вихър.

За Вихър биха: Любчо Иванов, Койчев, Миладинов, Станев, Андонов, Маринов, Петрушинов, Чавдар Атанасов пропуска. За Бдин изпълниха: Боянов, Ценков, Въдов, Начев, Горанов, Иванов, а Русинов и Цветков пропускат.