Дублиращият отбор на Ботев (Пловдив) загуби с 0:3 от Септември (София). Срещата от 35-ия кръг на Втора лига се игра на стадиона в Драгалевци.

Ботевистите изиграха много добра първа част, но не успяха да реализират положенията си. Домакините стартираха по-активно и в първите минути направиха два големи пропуска.

Отговорът на "жълто-черните" дойде с два удара на Бисер Бонев, които максимално затрудниха вратаря на домакините. В 35-ата минута Пройчев пусна покрай вратаря и като по чудо няколко играчи на "канарчетата" се разминаха пред голлинията.

След почивката опитът на домакините натежа и те стигнаха до три гола. В 49-ата минута столичани получиха спорен корнер, а след него Асен Георгиев засече с глава за 1:0.

Вторият гол бе дело на Александър Тодоров с красив удар от 20 метра в 70-ата минута, а десет минути по-късно Атанас Кабов оформи крайния резултат.

Миньор (Перник) с чиста победа над Марица (Пловдив) навръх рождения ден на Христо Янев