Пирин (Благоевград) отново е част от елита на футбола ни.

"Орлетата" победиха с 2:0 Литекс в Ловеч в мач от 29-ия кръг на Втора лига и няма как да бъдат изместени от двете първи места, които дават право на участие в efbet Лига.

Пирин нямаше никакво затруднение с Добруджа

"Орлетата" победиха своя съперник с 4:0

С победата си днес играчите на Уорън Фийни събраха 59 точки на сметката си. В следващия кръг пък имат по програма мач с Кариана (Ерден), който се отказа от участие на полусезона, така че добавят още три в актива си, което ги прави недостижими в местата, даващи промоция.

От своя страна Литекс остава в средата на таблицата с актив от 32 точки и осма позиция. При това положение ловчанлии доиграват сезона, след като нямат надежди за първите места.

През първата част гостите имаха предимство в игрово отношение, но не успяха да реализират създадените положения. Спас Георгиев, Венцислав Бенгюзов и Станислав Манолев бяха най-блзио до попадение, но ударите им не намериха рамката на вратата.

В началото на втората част Пирин продължи да е по-активният тим на терена и това даде резултат в 58-ата минута. Тогава Антон Карачанаков получи топката в наказателното поле и бе спънат от Галин Минков и съдията резонно отсъди дузпа. Зад топката застана потърпевшия и без проблеми реализира за 1:0.

Бодуров: ЦСКА е оставил следа в сърцето ми! Вярвам, че и аз съм оставил следа в ЦСКА

"Явно, колкото и слаби да са Лудогорец, продължават да са по-силни от другите"

В 70-ата минута на срещата падна и втори гол във вратата на Литекс. Автор отново бе Карачанаков, който се разписа с мощен удар от границата на наказателното поле.

До края на мача темпото спадна, като Пирин спокойно изчакваше момента, в който ще се завърне официално в елита, а Литекс така и нямаше кой знае каква мотивация да търси промяна в резултата.

Уорън Фийни: На финалната права сме!