Нефтохимик победи Пирин (Благоевград) с 1:0 в мач от 11-ия кръг на Втора лига. Единственото попадение в срещата вкара Радослав Апостолов в 33-ата минута.

Срещата в Созопол започна в ниско темпо. Първата по-добра ситуация дойде едва в 33-ата минута, когато падна и първия гол. Апостолов вкара страхотно попадение с удар от далечна дистанция.

Малко след това Мартин Динов от удобна позиция не успя да уцели вратата на "шейховете".

В 70-ата минута Иван Колев направи невероятен пропуск. Живко Петков центрира по земя в наказателното поле към Колев, който от няколко метра прати топката високо над вратата.

Така Нефтохимик събра 16 точки и заема 7-о място във временното класиране. Пирин е 9-и с 3 точки по-малко.