Локомотив (София) завърши на първото място полусезона. "Железничарите" победиха Лудогорец 2 с 3:1 в мач от 17-ия кръг на Втора Лига.

Тимът на Иван Колев е на върха с 32 точки, колкото има и Пирин, който обаче е с по-лоши показатели от преките двубои. Над всички на стадион "Локомотив" бе нападателят Светослав Диков, вкарвайки 2 гола. Така той завършва полусезона с 12 гола.

Генчев напусна Лудогорец

Защитникът ще търси реализация на друго място

Първото му попадение падна в 3-ата минута. 20 минути по-късно Петко удвои след удар с глава. Само две минути по-късно резултатът стана класически чрез Диков. В 70-ата резервата Хюсеин Кельовлуев реализира почетното попадение за "орлите" в двубоя, който приключи при резултат 3:1.

ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ) - ЛУДОГОРЕЦ 2 3:1

1:0 Диков (3) 2:0 Петков (23) 3:0 Диков (25) 3:1 Кельовлуев (70)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ: Локомотив (София): 91. И. Василев, 2. Ферари, 23. М. Василев, 3. М. Петков, 3. Орачев, 22. Семерджиев, 94. Роча, 26. Милошев, 7. Александров, 18. Диков, 27. П. Петков;

Лудогорец 2: 69. Дамянов, 34. Костадинов, 38. Найденов, 50. Петров, 82. Йорданов, 91. Ганчев, 52. Димитров, 45. Караангелов, 58. Илиев, 81. Будинов, 97. Чукалов.