Лидерът в Източната "Б" група Черноморец записа убедителна победа срещу аутсайдера Локомотив (СтЗ) с 4:1 и се затвърди на върха в класирането кръг преди края.

Само 1 точка разделя футболистите на Херо от директна промоция в "А" група, тъй като разликата със съгражданите от Нафтекс нарастна на цели 3 т., тъй като "шейховете" не успяха да спечелят гостуването си на Калиакра - 0:0. На 26 май Черноморец гостува на Шумен, а възпитаниците на Георги Василев-Гочето приемат Дунав.

Тимът на Херо поведе на Локо (СтЗ) още в 4-ата минута, когато защитникът Коста Янев стреля изненадващо от дъгата пред наказателното поле и откри резултата.

След красив гол с глава на капитана в тази среща Емил Тодоров домакините удвоиха резултата - 2:0. Той стана класически след нов гол с глава на централния нападател Владислав Мирчев засякал центриране на Стефан Трайков - 3:0.

Две минути по-късно Емил Тодоров отново показа нюха си на голмайстор и доведе резултата до 4:0. След почивката темпото на игра спадна, а гостите успяха да отбележат почетен гол. За нарушениe на Ивелин Янев Срещу Румен Калчев реферът Ивайло Лазаров посочи дузпа и от бялата точка точно стреля Румен Калчев, който оформи крайното 4:1.