Ботев (Враца) взе точка при гостуването на Ботев (Гълъбово) и завърши 1:1 в мач от 22-ия кръг на Б футболна група. Въпреки частичния успех обаче, тимът на Адалберт Зафиров остана на 13-о място в класирането с актив от 24 точки. Засега над чертата остава Верея, тъй като старозагорци не загубиха гостуването си на втория в таблицата Локомотив в Горна Оряховица. Всъщност ремито свали „железничарите" на трета позиция, тъй като по същото време Пирин победи Черноморец с 2:0.

Мачът в Гълъбово не предложи кой знае какви достойнства, като битката по терена беше основното, което гледаха неколцината зрители. Домакините откриха в 35-та минута, когато техен пробив позволи на Винков да стреля, а отбития удар беше върнат в наказателното поле пред Христо Митов и Ботев (Гълъбово) вкара за 1:0.

Петър Альошев в 77-та минута попари съперника с изравнителен гол с глава, дошъл след центриране от ъглов удар. Преди това Петър Петров опита с няколко удара от средна дистанция да отбележи, като веднъж отиващата към мрежата топка се отби от тялото на съотборника му Румен Рангелов.

От щаба на врачани отчетоха, че това е първата точка в актива им, спечелена на чужд терен през тази година.

В събота врачани посрещат Пирин (Разлог) в домакински мач от 23-ия кръг, който ще се изиграе от 17 часа на стадион Локомотив в Мездра.