Първата ракета на България Григор Димитров ще срещне Танаси Кокинакис във втория кръг на Откритото първенство на Австралия. Представителят на домакините се нуждаеше от над четири часа игра, за да стигна до успеха в мача си срещу австриеца Себастиан Офнер. По-рано Гришо пък отстрани Мартон Фучович с 3:1 сета.

Световният №80 Кокинакис се наложи срещу австрийския си опонент с 3:2 сета - 7:6 (1), 2:6, 6:7 (4), 6:1, 7:6 (8)

Още първата част предвещаваше оспорван мач. И двамата печелеха сервисите си сравнително лесно. Критичен момент имаше за Офнер, който в четвъртия гейм спаси три брейкбола. Без пробиви се стигна до тайбрек, където Кокинакис беше безпощаден, като загуби само една точка.

Във втората част Офнер стигна до два пробива. Първо поведе с 4:2, след което затвори сета с втори брейк - 6:2.

Австриецът, който е №37 в света, направи обрат в резултата, спечелвайки третата част. Пробиви и възможности за такива липсваха. В тайбрека Офнер натрупа преднина от 5:1 и затвори с лекота частта.

Кокинакис обаче не се отказа и изравни в сетовете 2:2. Представителят на домакините проби за 2:0, след което направи нов брейк в шестия гейм за 5:1. С гейм на 15 прати мача в пети сет.

Двамата продължиха перфектното си представяне на начален удар. Посрещачът нямаше никакви шансове. Логичната развръзка беше нов тайбрек, който беше и най-оспорваният дотук в мача. Кокинакис успя да стигне до мачбол при 9:8 и на свой сервис го реализира. Григор Димитров и Танаси Кокинакис не са се изправяли един срещу друг до момента.

В друг оспорван мач от първия кръг на Australian Open Джунченг Шанг отстрани Макензи Макдоналд след победа с 6:3, 1:6, 3:6, 6:4, 6:2.