Ник Кириос се класира за четвъртия кръг на Australian Open. Представителят на домакините победи 16-ия в схемата Карен Хачанов с 6:2, 7:6 (5), 6:7 (6), 6:7 (7), 7:6 (8) след почти четири часа и половина игра.

Австралиецът можеше да спечели мача много по-рано, след като имаше аванс от два сета и 4:2 в третия. Ник допусна изравняване, а в тайбрека имаше и мачбол при 6:5.

В четвъртия сет отново се стигна до тайбрек, като отново Хачанов отрази мачбол, след което изравни.

Шампионски тайбрек до 10 точки трябваше да реши мача в петия сет. Руснакът поведе с 8:7 точки и имаше два сервиса, с които можеше да стигне до победата. Кириос обаче спечели следващите три точки, за да триумфира и да си осигури мач с Рафаел Надал.