Шампионът от Откритото първенство на Австралия от 2009 година Рафаел Надал е първият четвъртфиналист на Australian Open след успеха с 3:0 сета (7:6 (14), 6:2, 6:2) над Адриан Манарино от Франция. По този начин "Ел Матадор" се класира за 14-и път на този етап от първия за годината турнир от Големия шлем.

Победата на испанеца не дойде никак лесно, след като в първия сет двамата тенисисти си спретнаха истинска гладиаторска битка. В нея Надал на шест пъти повеждаше в резултата, но французина и шестте пъти изравни и вкара сета в тайбрек. Там вече двамата направиха истинско шоу за публиката. Той мина през множество обрати, като в крайна сметка "Ел Матадор" успя да вземе сета с 16:14 в тайбрека.

Рафа Надал: Джокович не е по-важен от Australian Open

"Състезателите идват и си отиват"

За жалост на неутралните зрители, Манарино имаше физически проблеми в следващите два сета и това му попречи да се противопостави срещу по-именития си съперник. Така Надал взе втория и третия сет с по 6:2 и се класира на четвъртфиналите в Мелбърн.

В следващия етап испанецът ще се изправи срещу победителя от двубоя между Александър Зверев и Денис Шаповалов.