Грандиозно посрещане устроиха сърбите на новия си спортен герой – Новак Джокович. Ноле бе приветстван от над 10 000 в центъра на Белград.

20-годишният Новак, който стана първият сърбин в историята с титла от Големия шлем след триумфа си на Откритото първенство на Австралия, се изправи пред изпадналата в екстаз тълпа от балкона на сградата на кметството.

„Виждал съм как големите шампиони на нацията говорят точно от това място и не мога да ви опиша колко съм щастлив, че сега се намирам в тази позиция. Благодаря ви за това, че мислехте за мен, че стискахте палци за мен и че сега сте тук заедно с мен”, каза Ноле.

„Титлата ми от Мелбърн е само една стъпка към голямата ми цел – да стана номер 1 в световната ранглиста”, добави той и започна да мята към феновете си ракети и топки със свои автографи.