Атлетико (Мадрид) си осигури комфортна, а по всичко личи, че и напълно достатъчна преднина, преди реванша от 4-ия кръг в турнира за Купата на краля.

В първи мач от тази фаза на надпреварата столичани се наложиха с "класическото" 3:0 над скромната единайсеторка на Оспиталет на "Л'Оспиталет де Йобрегат" в Каталуния.

Изцяло испанският тим на непретенциозните домакини предложи известни футболни аргументи, които обаче бяха напълно опровергани от отбора на гостите, представени в доста различен от обичайния си титулярен състав.

За сметка на по-популярните си колеги, резервите на "дюшекчиите" не се спестиха и някои от тях показаха, че също заслужават място в първия тим на Атлетико. За съжаление обаче Оспиталет едва ли е необходимото мерило за качество.

И трите попадения за столичани бяха реализирани в рамките на вторите 45 минути, като първо Гризман откри в 66-ата минута, преди Габи да вкара от дузпа 9 минути преди последния съдийски сигнал.

Крайното 0:3 оформи Родригес, с гола си във втората минута на даденото от арбитъра допълнително време.