Отборът на Атлетико (Мадрид) постигна минимален успех при визитата си на Селта (Виго), в срещата между двата тима от програмата на 9-ия кръг в испанското футболно първенство.

Столичани се наложиха с 1:0, с попадение на Кевин Гамейро. Нападателят на гостите в сблъсъка се разписа след 28 минути игра.

През второто полувреме, колкото и настъпателни да бяха домакините в усилията си да променят резултата, до подобно стечение на обстоятелствата не се стигна.

Диего Симеоне: Способни сме да преобърнем класирането в групата

Чоло: Не губя вяра в моите момчета

"Трябва да подобрим играта си"

Напоследък Гамейро бе отписван публично от медиите в Мадрид, които го заклеймиха като "безгласна буква" в тима и поставиха голмайсторските му качества под въпрос.

Атакуващият състезател на "дюшекчиите" съумя да отвърне по възможно най-добрия начин на упреците към себе си.

Успехът изкачи Атлетико на третата позиция във временното класиране.

Преди срещата на Реал (Мадрид) от текущия кръг, Атлети разполагат с 19 точки - с две по-малко от втория Валенсия. Селта остава под номер 10.