Най-успешната българска атлетка в последните години Ваня Стамболова постави тази вечер нов национален рекорд в дисциплината 400 м с препятствия от 53,68 сек.

27-годишната националка спечели първото място в дисциплината на турнира от сериите на Международната федерация по лека атлетика (ИААФ) в Рабат (Мар).

Досегашният рекорд на България на 400 м с препятствия също принадлежеше на Стамболова - 53,82 сек и бе поставен на финала на Евро 2010 в Барселона, където Ваня спечели сребърен медал. С резултата си от Рабат тази вечер българката оглавява световната ранглиста за годината.

На второ място в бягането на 400 м с препятствия в Мароко далеч зад Стамболова финишира Куин Харисън (САЩ) с 55,31 сек. Трета с 55,35 сек е Хана Ярошчук (Укр).

Заради контузия в коляното получена по време на турнира в Австрия в началото на седмицата Ваня пропусна турнира в Каламата вчера.