Ваня Стамболова зарадва България само ден след националния ни празник. Българската лекоатлетка се класира за финала на 400м. на 31-вото европейско първенство  по лека атлетика в зала, което се провежда във френската столица Париж. Стамболова  завърши трета във втората полуфинална серия с време от 52,89 секунди.

Победителка в серията стана рускинята Олесия Красномовец с 52,53 сек. Втора финишира чехкинята Дениса Росолова с 52,81 сек. Останалите три финалистки са Ксения Задорина (Русия), която спечели първата полуфинална серия с 52,88 сек, германката Янин Линденберг (Германия) с 53,12 сек и италианката Марта Милани с 53,44 сек.

Това е голям успех за Стамболова, която наскоро изкара тежък грип, който значително повлия на формата и. Финалът е утре от 18,30 часа българско време.