Тезджан Наимова зае пето място в най-атрактивната дисциплина в леката атлетика - 60 м на Европейското първенство в зала в Бирмингам. Другата българка във финала Магдалена Хлистова зае осмо място, а белгийката Ким Геверт защитит титлата си от Мадрид 2005 със 7,12 секунди.

Тезджан не стартира добре и не успя да развие бягането си до края на дистанцията и финишира за 7,22 секунди. Само 2 стотни я лишиха от медал в дисциплината при първото й участие на голямо първенство при жените. Христова завърши за 7,33 секунди.

"Има известно разочарование от петото място - каза за Топспорт.бг треньорът на Наимова Стойко Цонов от Великобритания. - Тезджан не беше добре подготвена, поради лошите условия в България. Лятото смятаме да се изкачим на качествено ново ниво".

Българската лекоатлетка Мария Димитрова зае седмо място във финала на тройния скок на първенството. Тя постигна 14,03 метра в третия си опит, като в останалите бе под границата от 14 метра.

Шампионка стана испанката Карлота Кастрехана с най-добър резултат за сезона от 14,64 метра. Сребърният медал е за Олеся Буфалова от Русия, която скочи 14,50 м. Само сантиметър по-малко постигна французойката Тереза Нзола, която се окичи с бронза.

В бягането на 3000 метра Добринка Шаламанова зае десето място с време 9:13,75 минути. Шампионка в дисциплината стана полякинята Лидия Чойецка с 8:43,25 минути.

Българското участие в Бирмингам завърши. Венелина Венева завоюва единствения медал за страната ни - бронзов в скока на височина.

Българският национален отбор се нареди на 16-о място от общо 47 участника на 29-ото европейско първенство  в зала, което се проведе в Бирмингам. По регламент точки се дават до осмо място в класирането, а актив са записали 28 състава. Българите завършиха участието си с медала на Венева в скока на височина, а общо шестима от състезателите ни
влязоха във финалите на дисциплините си. С това отборът събра 16 точки и зае 16-а позиция.

На първо място е тимът на Русия със 139 точки пред Великобритания със 119 точки и Испания със 78 точки.