Българската федерация по лека атлетика определи състезателите, които ще вземат участие на Балканиадата в Атина в зала на 21 февруари. В спринта на 60 метра при жените стартира световната шампионка за девойки Тезджан Наимова. Извън класирането на 60 метра ще бягат Магдалена Христова и Ина Ефтимова. При мъжете в същата дисциплина ще ни представя Веселин Панков. В бягането на 400 и 800 метра за призовите места ще се бори Теодора Коларова.

На 400 метра при мъжете ще се състезава Красимир Брайков. На 3000 метра при жените ще участва Добринка Шаламанова. В спринта на 60 метра с препятствия ще стартира Магдалена Младенова, а при мъжете Живко Виденов, който стана държавен шампион на първенството ни в зала след двегодишно отсъствие. В скока на дължина ще разчитаме на добро класиране на Антония Йорданова, а при мъжете на Николай Атанасов.

В сектора за троен скок ще се състезава Мария Димитрова. В овчарския скок ще участва Вяра Чавдарова. В същата дисциплина при мъжете ще ни представя Илиян Ефремов, а извън класирането участие ще вземе Спас Бухалов.

"На Балканиадата в Атина няма да търсим отборна изява. Целта е проверка на силите на атлетите ни преди Европейското първенство в зала в Бирмингам", коментира президентът на БФЛА Добромир Карамаринов.

Първенството в гръцката столица е и последна възможност за покриване на нормативи за шампионата на Стария континент в зала, който започва на 2 март. Съставът за европейското първенството в зала ще бъде обявен на 26 февруари на специална пресконференция. След Балканиадата Илиян Ефремов, Спас Бухалов, Мария Димитрова и Магдалена Христова ще участват в международния турнир в Атина, който ще се проведе на 24 февруари.