Днес шестима българи ще стартират в 23-тото европейско първенство по лека атлетика, което се провежда в Амстердам.

В сутрешната сесия от 11:40 часа започва квалификацията в тройния скок. България има максимума от трима скачачи: в група A - Георги Цонов и в група B - Момчил Караилиев и Златозар Атанасов. Квалификационната норма е 16.65м и се надяваме и тримата да се класират за финала.

Във вечерната сесия ще имаме представителки в 3 финала.

От 18;05 часа е началото на тласкането на гюлле при дамите. Радослава Мавродиева ще тласка 6-та подред. В квалификацията вчера тя остана 10-ата с 17.16м

Първата дисциплина, в която можем да очакваме медал е дамският висок скок. Състезанието е от 18:30 часа и седма поред ще скача Мирела Демирева. Тя влезе във финала, като преодоля 1.92м от трети опит, но е с второ най-добро постижение за сезона от участващите атлетки.

Ивет ще бяга за златото утре

Българката спечели убедително полуфиналното бягане

Черешката на тортата за българската атлетика е от 20:10 часа, когато Ивет Лалова ще бяга в 4-ти коридор във финала на 200м. Тя заедно с британката Ашър-Смит са фаворитки за златото.