Грант Холуей донесе осми златен медал за САЩ на Световното първенство по лека атлетика в Доха (Катар). Хърделистът прелетя най-бързо над препятствията по 110-метровата дистанция и записа време от 13.10 секунди.

Ивет Лалова: Тъжно ми е за медала, за финала се радвам

Българката съжалява за изпуснатия шанс на 200 метра

Холуей започна сезона като участник в студентски надпревари в родината си. Той покри норматива за участие и спечели квалификацията в САЩ, която има по-силен състав от финал на Световно. Очакванията, че липсата на опит ще доведе до много голямо напрежение в него не се оправдаха.

Шампионът стартира много силно и поведе. В средата на дистанцията защитаващия титлата си Омар Маклауд започна да го задминава, но обърка крачката си и се сблъска с бягащия в съседния коридор испанец Орландо Ортега. Повторението показа, че двамата почти си хванаха ръцете. Маклауд загуби рановесие и падна. Представителят на Ямайка все пак финишира последне с време 17.68 секунди, но беше дисквалифициран по правило 163.2b.

Снимка 445827

От цялата ситуация се възползваха другите двама медалисти. Руснакът Сергей Шубенков, състезаващ се като неутрален атлет финишира за 13.15 секунди. Француинът Паскал Мартино-Лагард нй-сетне успя да вземе медал от Световно с време 13.18 секунди. Финалните метри на Шубенков бяха много силни и той скъси дистанцията до шампиона Холуей.