Ню Йорк Ред Булс е новият носител на "Емирейтс Къп". В решителния двубой с домакина Арсенал американците се добраха до 1:1. И то благодарение на автогол на защитника Кайл Бартли в 84-ата минута. Това пък означаваше купа, тъй като "биковете" бяха с 3 точки, а съперникът с 1.

Завръщане пред феновете на "артилеристите" направи Тиери Анри. Французинът бе бурно аплодиран, а именно от него дойде и първото положение. В 10-ата минута удар на нападателя по земя мина на сантиметри покрай дясната греда. Само четири по-късно Жервиньо изпусна да открие резултата, останал сам срещу вратаря отляво.

В 24-ата вратарят Войчех Счесни трябваше да се намесва решително след хубав удар на Анри от пряк свободен. Така се стигна до 42-ата минута в мача. Росицки центрира в наказателното поле, където необезпокояван Ван Перси засече топката с глава и откри резултата. Веднага след това Жервиньо пропиля нова отлична възможност за попадение.

През втората част играта беше равностойна. Дойде обаче 84-ата минута, когато отбраната на Арсенал се пропука. Анри изведе Рой Милър отляво в наказателното поле, а той реши да подаде прострелно от аут линия. В опита си да блокира паса Кайл Бартли си отбеляза автогол. А с него подари трофея на Ню Йорк Ред Булс, който за първи път взема участие.