Арсенал загуби първи точки за сезона, след като реферът Крис Кавана допринесе значително срещата с Брайтън от 3-ия кръг на Висшата лига да завърши 1:1.

Двубоят ще се запомни с безобразното съдийство на неадекватния рефер, който в 49-та минута мунута изгони Деклан Райс с аргумента, че е забавил изпълнението на фаула, въпреки че Фелтман го изрита в крака.

Домакините натиснаха още от началото и в 8-ата минута стигнаха до първата си ситуация. Йодегор намери отлично Сака, който от чиста позиция и доста близо до вратаря, стреля слабо от въздуха и Фербрюген се справи.

Малко след това Чайките показаха зъби и Минте стреля с глава в близкия ъгъл, но Рая спаси, а и ударът сякаш не бе точен. Малко след това ветеранът Джеймс Милнър получи мускулна контузия и бе заменен от Аяри.

В 18-ата минута Тросар центрира отлично и Йодегор засече пред вратата, но ударът също бе слаб и в средата, така че Фербрюген улови сравнително лесно. В средата на първата част гостите установиха контрол върху топката и я владееха в над 80% от времето в рамките на няколко минути. Митома стреля встрани от въздуха при нелоша възможност в 31-ата минута.

Снимка 680766

В 38-ата минута обаче, домакините удариха, макар и с по-скоро с настойчивост. При една изритана висока топка защитата на Брайтън не се справи, тя се отби от Сака, който я догони и извезе Хаверц на чиста позиция сам срещу вратаря. Фербрюген тръгна напред, но германецът го изпревари и още с първото си докосване го прехвърли, за да вкара втория си гол за сезона.

При този резултат дойде и паузата. След налудничавия червен картон на Райс гостите веднага се активизираха и не след дълго изравниха. Минте бе изведен на чиста позиция срещу Рая, испанецът изби, но Жоао Педро бе на точното място и нямаше как да сбърка при добавката - 1:1.

Южняците запазиха предимството си, но в защита изглеждаше колеблив. Хаверц се измъкна в 75-ата минута на чиста позиция, но Фербрюген спаси с крак, а при добавката ударът на Сака бе блокиран. Скоро след това удар на Ван Хеке би блокиран, но Рая бе легнал на земята. Топката се оказа в краката на резервата Аяри, който стреля, но испанският страж все пак успя да се намеси, хвърляйки се на другата страна.

Снимка 680765

Чайките останаха по-активни в минутите до края, но без да могат да стигнат до чисти ситуации, а защитата на домакините и Давид Рая се справяха с по-опасните положения. В добавеното време резервата Рутер не успя да засече от добра позиция и така мачът завърши 1:1.