Арда (Кърджали) постигна първа победа в зимните контроли дни преди да замине за лагер в Турция. Кърджалийци бяха крайно убедителни с 5:0 срещу аматьорския отбор на Димитровград, като се развихриха през второто полувреме. В първата среща кърджалийци паднаха с 1:2 от втородивизионния Марица, но днес показаха убийствена ефективност.

Новото попълнение на Арда Преслав Боруков излезе като титуляр с номер 9 на гърба само 5 дни след присъединяването си към тима.

Два гола за отбора на треньора Александър Тунчев вкара крилото Иван Коконов, който направи 2:0 в 66-ата минута и след това 4:0 в 77-ата. Друго ново попълнение - Абубакар Тунгара откри резултата преди почивката след 20 минути игра.

Юношата на клуба Георги Атанасов направи 3:0 в 64-ата минута, а Радослав Цонев оформи крайното 5:0 в 85-ата.