Арда загуби с 2:3 от казахстанския Кизилжар в контролна среща, която се проведе в Турция. За тимът от Кърджали участие в мача не взеха Спас Делев и Михаил Александров.

Арда започна силно мача и поведе още във 2-ата минута. Тогава Жуниньо отне топката и намери Александър Георгиев, който с удар отблизо вкара за 1:0.

В 11-ата минута Георгиев направи голям пропуск. Нападателят на "сините" се оказа на отлична позиция пред вратата на Кизилжар, но стреля над целта.

В 15-ата минута Драченко от състава на Кизилжар изравни от дузпа. В 29-ата минута играч в червено изненада Караджов с удар от средна дистанция за 1:2.

В началото на второто полувреме Кизилжар увеличи преднината си. Грешка в центъра на отбраната на Арда накара Караджов да напусне наказателното поле, последва плахо изчистване от страна на вратаря, топката попадна у игра в червено, който я прати в празната врата - 3:1.

В 82-ата минута Коконов свали топката за Жуниньо в наказателното поле и бразилецът вкара за 2:3.