Детройт Ред Уингс победиха Далас Старс в първи мач от финалната серия на Западната конференция на НХЛ. Резултата в серията вече е 1:0 в полза на Детройт.

Отборът на Детройт не беше стъпвал на леда от миналия четвъртък, когато елиминира Колорадо, но тази нощ по нищо не личеше играчите да са отсъствали дори за секунда. Домакините доминираха над Старс и заслужено поведоха с 2:0 в първата третина с пауър-плей голове на Рафалски и Франзен.

Холмстрьом добави още една шайба в мрежата на Далас по-малко от 7 минути след старта на втората част. Филпула също не пропусна да се разпише за Детройт.

Осгууд неутрализира 20 удара, докато Далас позволяваха на "крилете" да се "летят" на леда с доста по-добро темпо.

Филпула се отчете за 4:0 пас на Самуелсън от червената линия. Това тотално разби защитата на Далас.

В крайна сметка почетното попадение за гостите стана дело на Мороу миунута преди края на втората третина.

"Звездите" се посъвзеха през третата част и започнаха по-често да отправят удари към вратата на Уингс, но и това не им донесе особен успех.

Следващият мач отново е в Детройт, в зала „Джо Луис Арина”.

Детройт — Далас 4:1 (2:0, 2:1, 0:0)

1-0. Рафалски, 4:28
2-0. Франзен, 15:34
3-0. Холмстрьом, 26:40
4-0. Филпула, 35:37
4-1. Мороу, 38:53