Лидерът на Югоизточната "В" група Ботев (Пд) без малко да регистрира първата си загуба в шампионата. Непобедимите "канарчета" срещнаха мощен отпор от Загорец при гостуването си в Нова Загора.

След пропиляното първо полувреме от "жълто-черните", домакините откриха резултата, но Ботев успя бързо да стигне до обрат и да затвори с мача с победа 2:1. През първите 45 минути играчите на треньора Костадин Видолов създадоха едва три голови положения.

Загорец пък въобще не забеляза, че Ботев имат вратар и вратарят Илия Николов умира от скука. В началото на втората част пловдивчани отправиха три последователни удара чрез Курдов, Манчев (с греда) и Тимонов, но гол не падна. В 60-ата Кьосев даде преднина на Загорец с удар по земя. Николов успя да избие, но топката навести дясната греда и влетя в мрежата му.

За 3-4 минути Ботев обърна резултата. В 65-ата Ангел Рахов отбеляза с ждроб, досущ като Дани Алвеш от Барселона, както в мача срещу Хетафе. В 69-ата Курдов направи 2:1 от дузпа за нарушение срещу Йордан Минев. Резервата Илиян Христов стреля слабо в 70-ата след пас на Манчев. В същата ситуация с гола се размина и Атанас Курдов, който би при добавката в аут.

БОТЕВ: Ил. Николов, Ник. Димитров, К. Гаджалов, Й. Минев, Анг. Рахов, Вл. Байрев, Ник. Манчев, Ив. Танчовски (62-Ил. Христов), Т. Тимонов (83-Г. Стефанов), Св. Асенов, Ат. Курдов.

Резлутати от XXIV кръг на Югоизточна "В" група:

Габровница - Арда 1:3, Свиленград - Марица 1:1, Тунджа (Ягода) - Родопа 4:1, Гигант (Съединение) - Созопол 2:1, Тунджа (Ямбол) - Стамболово 3:0 сл., Хеброс - Ботев (Гълъбово) 1:1, Загорец - Ботев (Пловдив) 1:2, Димитровград - Розова долина 4:0, Чирпан - Нефтохимик 1:2, Левски (Карлово) - Асеновец 1:1.