Голмайсторът на Пирин Благоевград Владислав Златинов за пореден път демонстрира добра игра. Той вкара и петте гола при победата на Пирин над Места Хаджидимово с 5:1 на стадион “Христо Ботев” в Благоевград, предаде "e-79.com".

Нещо повече – Златинов вкара всичките попадения само за 40 минути – между 8-та и 48-та, а първите три гола ги вкара само за 11 минути. След като опъна мрежата на “Места” пет път Йордан Самоковлийски смени нападателя в 60-та минута и пусна на негово място Методи Костов. Двубоят започна страхотно за гостите от Хаджидимово, които още във 2-та минута откриха резултата. Киренчев прехвърли вратаря Бахтарлиев.

Това обаче само подразни домакините. В 8-та минута Златинов от дузпа, отсъдена за нарушение срещу самия него, изравни резултата, а в 16-та и 19-та оформи своя хеттрик и “Пирин” вече водеше с 3:1. В 26-та минута главният съдия Ленков Витанов от Разлог отсъди втора дузпа за “Пирин”, за нарушение срещу Тони Тасев. От бялата точка обаче Тасев пропусна, след като опита да изпълни дузпата в стил “Паненка”.

Малко по-късно Тасев нацели и напречната греда при опит за центриране. В 44-та и 48-та минути Златинов довърши противника и оформи крайното 5:1. С тази победа “Пирин” Благоевград е есенен шампион в Югозападната “В” група, без загубена среща. Другата добра новина за привържениците на “орлетата” отборите преследвачи “Септември” и “Сливнишки герой”, които преди минути завършиха дербито по между си без да успеят да си отбележат гол. По този начин преднината на “Пирин” Благоевград на върха в Югозападната “В” група вече е 6 точки. “Орлетата” са на върха с 39 точки, втори и трети са “Сливнишки герой” и “Септември” Симитли с по 33 точки.