ЦСКА записа нова гръмка победа в първенството на Югозападната “В” група. „Червените” размазаха аутсайдера Германея (Сапарева баня) с 10:0. ЦСКА беше символичен гост на стадиона си „Българска армия”.

Това беше последен мач за сезона в дома на „армейците”, тъй като започва подмяна на тревното покритие. С шест гола в днешния мач блесна Костадин Хазуров. Четири попадения пък реализира Николай Цветков.

Старши треньорът на ЦСКА Христо Янев бе дал почивка на повечето си титуляри. Футболистите, които играха на тяхно място изобщо не бяха затруднени от тима на Сапарева баня, които имаха една атака в цялата среща.

Големите звезди в днешната среща обаче не бяха футболистите. Съдийската бригада бе съставена само от жени. Рефер на срещата бе Христиана Гутева, а нейни помощнички – Павлета Рашкова и Антоанета Пенчева. Трите се справиха на много добро ниво и заслужиха аплодисментите на публиката.

Първото попадение в днешната среща падна в 7-ата минута. Тогава Костадин Хазуров засече с глава от конер и разстреля мрежата на Германея за 0:1.

Три минути по-късно нападателят си спечели дузпа и застана зад бялата точка, за да вкара втори гол в мача. В 29-ата минута Александров комбинира с Витанов, който стреля, топката се отби в крака на Хазуров, който вкара за трети път в мача. В 35-ата минута Николай Цветков видя, че вратарят не е на мястото си и го изненада с далечен удар, който влезе за 0:4.

Шест минути по-късно Демона изпълни от далечно разстояние фаул, за да вкара втория си гол в мача. В 43-ата минута Чико Цветанов напредна, сблъска се с вратаря, топката достигна до Хазуров, който без проблем вкара за 0:6. През втората част играчите на ЦСКА рязко свалиха оборотите.

В 60-ата минута Николай Цветков се разписа с плътен изстрел от границата на наказателното поле. Минута по-късно Хазуров вкара за 0:8 след като играч на символичните домакини направи детинска грешка.

В 72-ата минута Николай Цветков вкара четвъртия си гол в мача след като вратарят бе оставил вратата си и Демона се възползва с далечен шут. В последните минути на мача Костадин Хазуров отбеляза шестия си гол в мача, фиксирайки крайното 10:0.