Спартак 1918 победи с 4:1 Устрем-Караманите в двубой от Турнира за Купата на Аматьорската футболна лига.

Преди началото на срещата спортно-техническият директор на Спартак 1918 Живко Господинов връчи на кмета на селото и президент на футболния клуб шалче, фланелка и шапка с емблемата на "соколите". Жестът е по повод 85 години организиран футбол в село Караманите.

Гостите си направиха сами подарък за годишнината като откриха резултата на стадион "Спартак". Минути по-късно, обаче Георги Иванов възстанови равенството. Първата част завърши при резултат 1:1.

През второто полувреме варненци владееха инициативата изцяло и логичното се случи. Във вратата на "Устрем" се разписаха Влади Гочев, Иван Мартинов и Георги Димитров.

Днес бе изтеглен и жребият за следващия етап на турнира. На 6 октомври варненци почиват, а на 13-ти ще гостуват на победителя от двубоя Септември-Тервел - "Рапид"-Дивдядово.