Отборът на Септември (Симитли) победи с 2:0 Беласица в среща от 19-ия кръг на Югозападната Трета лига. Това бе първата среща за Септември за новия сезон, след като в първия кръг съставът от Симитли почиваше.

През първото полувреме голове в мача не паднаха и всичко се реши след почивката. Кирил Николов откри резултата след час игра, а малко след това, Китан Василев отбеляза втори гол. Това бе и първото попадение на бившия футболист на Славия и Локомотив (София) за отбора от родния му град.

В класирането Септември все още е на второ място с актив от 41 точки. С точка по-малко, но и мач по-малко от лидера Миньор (Перник). Беласица остава на девето място с 22 точки.

Рилски спортист разби Перун (Кресна) с 3:0, Еньо Кръстовчев дебютира за самоковци