ЦСКА срещна първото си сериозно препятствие в първенството на Югозападната „В” група. „Червените” не успяха да победят тимa на Сливнишки герой, завършвайки 2:2 на Националния стадион „Васил Левски”.

Тимът от Сливница игра доста нахъсано срещу „армейците” и дори поведе в резултата. Това е първо равенство за ЦСКА в първенството и първи загубени точки.

Днес тимът на Христо Янев трябваше да стане шампион на Югозападната „В” група, но в крайна сметка това вероятно ще се отложи до следващия кръг.

Срещата започна доста равностойно. Гостите още от началните минути показаха, че не се страхуват от именития си опонент. „Червените” пък доста трудно достигаха до вратата на Героя.

В 39-ата минута гостите съвсем стъписаха ЦСКА. Светослав Диков стреля, а топката се отби в гредата. Александър Александров засече отбитото кълбо и резултатът стана изненадващо 0:1. След полученото попадение, „армейците” вдигнаха оборотите. През втората част тимът на Христо Янев все по-упорито търсеше гола.

В 61-ата минута  Момчил Цветанов центрира от корнер, а Преслав Йорданов се извисява и засича с глава, за да изравни за 1:1. В 78-ата минута Диков разстреля вратата на ЦСКА с удар от границите на наказателното поле.

Две минути по-късно  Момчил Цветанов опита да центрира, но в крайна сметка вместо да подаде, вкара ефектен гол за 2:2.

До края на мача, ЦСКА упорито търсеше победното попадение, но до него така и не се стигна.