Грозните сцени по българските футболни терени нямат край. Екшън с полиция се разигра в Сапарева баня след края на мача между домакините от Германея и Чико (Бяга). Двубоят от седмия кръг на Югозападна "В" група завърши наравно 2:2 с изравнителен гол на гостите в последните секунди.

Попадението бе забележително, защото бе отбелязано от вратаря на Чико Петър Стоичков. Стражът шутира от около 30 метра и прати топката в долния десен ъгъл на колегата си Спасов. Именно този гол вдигна адреналина на публика, футболисти и треньорски щаб, които адресираха агресията си към главния съдия Бисер Никифоров.

Реферът не зачете знак на своя колега на тъча, който вдигна флага за засада, и посочи флагчето за изпълнение на корнер. Точно след центрирането топката достигна до Стоичков, който "взриви" стадиона. Освен това домакините имаха претенции за това, че се играе повече време от обявеното по-рано 4-минутно продължение.

След последния съдийски сигнал фенове нахлуха на терена и обградиха съдийската бригада. Това наложи намесата на органите на реда, които им осигуриха път до съблекалните.

"Това е безобразие! Явно има тенденция към нашия клуб", заяви старши треньорът на Германея Николай Николов, цитиран от zadupnitsa.com.

Иначе гостите от бяга откриха резултата в 34-ата минута. Тогава Бекяров проби и центрира към Стоянов, който отбеляза спокойно за 1:0. След почивката домакините се върнаха в мача с великолепен гол на Асен Васев от пряк свободен удар. Малко по-късно бе отменен такъв на Георги Мирчев от Германея поради засада. Домакините се отчетоха с още няколко пропуска. Все пак в 84-ата обратът стана факт, след като Мирчев се възползва от разбъркване и вкара за 2:1. Както вече стана ясно, в 94-ата Стоичков донесе точката на Чико.

В класирането Германея остава на 16-о място със само 1 точка от седем мача. Чико (Бяга), който има да играе отложен двубой, пък заема 11-ата позиция със 7 точки.