Втора победа от ДП по плажен футбол за 2013 постигна отборът на КФЗ-МВР София, които победиха със 7:6 дебютантите в плажния футбол ФК Лъвчета от град София.

След като сутринта спечелиха с 5:4 срещу Мастер (Бургас), и във втория си мач софиянци постигнаха минимална победа с 1 гол, след оспорвана игра и непрекъсната гонитба в резултата. Над всички за победителите беше Костадин Меразчиев, който отбеляза 4 гола за своя отбор, като повтори успеваемостта си от сутрешната победа.

Най-добре за дебютантите от ФК Лъвчета, водени от своя президент - бившия международен асистент рефер Венцислав Гаврилов, се представи Цено Лозанов, който отбеляза 5 гола. С тази си победа „полицаите" почти сигурно си осигуряват участие във финалния кръг в град Бургас.

В третата и последна среща за първия ден от турнира, варненският Одесос победи Тича от Долни Чифлик със 7:3. Първото полувреме на срещата премина в позиционна игра без опасности пред двете врати.

През втората част по-опитният отбор на Одесос наложи превъзходство и отбеляза 4 гола. Това бе достатъчно за крайната победа, като в третата и последната част на мача двата отбора си размениха по 3 гола и срещата завърши 7:3 в полза за варненци.