Марек допусна първа загуба в Югозападната Трета лига. Това стана в срещата от петия кръг, като дупничшките футболисти загубиха с 1:3 от Оборище в Панагюрище.

Домакините откриха резултата с първия си удар. Това стана в 11-ата минута, когато Мариян Наплатанов бе точен след шут от границата на наказателното поле. Марек успя да изравни в 54-ата минута. Тогава вратарят на Оборище Стилиян Георгиев изби силен удар от фаул, а при добавката Близнаков изравни за 1:1.

Преломният момент в мача дойде само 3 минути по-късно. Тогава реферът Йото Гарабедов отсъди дузпа за игра с ръка, която дълго бе оспорвана от целия отбор на Марек. Капитанът Никола Иванов-Шейха бе точен от бялата точка. Десет минути преди края той вкара след корнер и втория си гол в мача. В добавенето време Марек можеше да намали, но удар на Чечев срещна страничната греда.

В класирането двата отбора делят четвърто и пето място с по 10 точки. В следващия кръг за Оборище предстои второ поредно домакинство срещу Беласица, а Марек приема Перун (Кресна).