Третодивизионният Миньор (Перник) победи в приятелски двубой като домакин английския аматьорски клуб Уайтхевън със 7:1.

Първото попадение във вратата на островитяните бe реализирано още в 6-ата минута след изстрел към вратата на гостите от Костадинов и рикошет в крака на английския играч Тони Берик. В 27-ата минута Кристиян Димитров увеличи резултата на 2:0. Десет минути по-късно Матю Пери вкара топката във вратата на "жълто-черните".

През второто полувреме перничани разгърнаха възможностите си и в 68-ата минута Кристиян Димитров реализира още едно попадение. Последваха голове в 76-ата минута на Александър Александров, в 79-та на Сидер Томов, в 85-ата на Адриан Олегов и в края отново на Сидер Томов за 7:1.

В игра за домакините влезе и старши треньорът Христо Янев.

Аматьорският футболен клуб Уайтхевън, който се състезават в лига "Уеърсайд", 11-о ниво на английския футбол, е първият английски клуб, който гостува в Перник. Островитяните ще останат в града до 5 юни и ще изиграят още две приятелски срещи.

На 6 юни те заминават за Елин Пелин, където ще гостуват на шопски празник и ще играят мач с местния отбор.