Спартак Плевен беше много близо до победа в дербито срещу един от лидерите на Северозападната "В" група. В играния тази вечер в Мездра мач от първия кръг между местния Локомотив 1929 и новосъздадения ОФК Спартак Плевен домакините измъкнаха успеха с 2:1 след пълен обрат в края на двубоя, съобщи "Плевен спорт".

Момчетата на Бойко Цветков играха много разумно през целия мач, като основно разчитаха на контраатаките. "Железничарите" от Мездра показаха, че са по опитния тим и в последните 10 минути успяха да обърнат резултата от 0:1 до 2:1 в своя полза.

През първата част Валериев от Локомотив нацели гредата, а на два пъти домакините пропуснаха и изгодни положения за гол. В 62-та минута топреализатора от контролните срещи на Спартак Любомир Тодоров вкара дежурния си гол след перфектно изпълнен пряк свободен удар, като изведе плевенчани напред - 0:1.

Мездренчани се вдигнаха на щурм и в 81-та минута Миков изравни след центриране на Мишев от крилото. Три минути по-късно Иван Редовски оформи крайното 2:1, възползвайки се от подаване на Кирилов. Голяма заслуга за обрата имаше и изгонването, 20 минути преди края, за втори жълт картон на бранителя на Спартак Мариян Симеонов.

В следващия втори кръг Спартак Плевен ще посрещнат на свой терен изненадващо загубилия на старта в първенството от Ботев (Луковит) тим на Видима-Раковски (Севлиево). Двубоят ще се състои на 25 август (неделя) от 18.00 часа на стадион "Плевен".