Етър направи сериозна крачка към второто място, като спечели с 2:1 дербито във Видин срещу местния Бдин. Искрен Писаров и Тихомир Кънев с красиви голове донесоха заслужения успех за радост на агитката, която горещо подкрепяше етърци и в тази далечна дестинация. Така разликата пред видинчани стана внушителните 8 точки, съобщава "Велико Търново спорт".

Победата категорично показа, че „Етър" е вторият най-добър тим в Северозападната „В" група след „Спартак", когото етърци приемат в още по-интересно дерби на 10 май.

Треньорът Георги Василев заложи на същия състав като при гостуванията в Козлодуй и Червен бряг. Етърци започнаха активно и още в 6-ата минута опасен далечен удар на Джихат Кямил мина на сантиметри над напречната греда.

В 9-ата минута „виолетовите" поведоха. Николаев отляво изведе Писаров, който навлезе между двама защитници и с удар в ъгъла откри резултата за „Етър" - 0:1. Само след три минути обаче при една контра Калоянов изведе Цветомир Тодоров и той вкара за 1:1.

Великотърновци продължиха да владеят играта и нов удар на Писаров бе изваден, а стражът на домакините спаси и удар на Кънев.

В 40-ата минута Александър Соколов от домакините влезе на мястото на Боянов и набързо си заработи червен картон. При едно центриране от фаул вратарят Русев улови топката, но бе атакуван грубо от Соколов, за което реферът Малджански му показа жълт картон. В 44-ата минута Соколов контузи грубо в центъра и Тодор Колев, за което бе изгонен и „Бдин" остана в намален състав. На почивката Колев принудително бе сменен от Байдаков.

В следващия четвърт час нямаше опасности, но в 66-ата минута опасен удар на Искрен Писаров бе изваден от вратаря на домакините. В игра на мястото на Николаев влезе и Иван Петков.

Голямата радост дойде в 75-ата минута, когато Писаров центрира отляво и таранът Тихомир Кънев с глава красиво прати топката под сглобката - 1:2! До края „Етър" уверено държеше инициативата и в 90-ата минута можеше да стигне и до трети гол - направилият чудесен мач Писаров прецизно изведе Иван Петков, чийто удар отблизо обаче бе спасен от вратаря.