Дунав победи Сливнишки герой с 4:2 във финала на турнира за Купата на Аматьорската футболна лига. Двубоят се игра на стадион „Ивайло“ във Велико Търново. Въпреки това немалко русенци бяха заели места на трибуните и дадоха всичко от себе си, за да се чувстват „драконите“ като у дома си.

Преди първия съдийски сигнал с минута мълчание бе почетена паметта на починалата наскоро легенда на Волов (Шумен), ЦСКА и националния отбор Цоньо Василев. Момчетата на Веселин Великов започнаха блестящо. Във втората минута Николай Колев пропусна да отбележи при атака отляво.

Минута по-късно Мирослав Будинов уцели гредата, след като засече с глава центриране отдясно на Андреас Васев. Голът логично падна в 11-та минута. Ивайло Раденцов центрира топката от ъглов удар и грешка на Мирослав Григоров остави топката да влезе в неговата врата за 1:0. В 20-та минута обаче Ивайло Цветков посрещна отбита топка на границата на наказателното поле с воле и прати топката в десния ъгъл на дунавската врата за 1:1.

В 24-та минута Николай Колев с прехвърлящ удар от 20-ина метра възстанови преднината на „драконите“ за 2:1. 8 минути по-късно извеждащ пас на Диян Димов намери Мирослав Будинов сам срещу вратаря на съперника и той не сгреши за 3:1. Последваха още няколко опасности пред вратата на Григоров, но резултатът до почивката остана непроменен. Четири минути след подновяването на играта Николай Колев обаче направи 4:1, след като засече с глава центриране в наказателното поле на „героя“.

До края дунавци диктуваха темпото, но и Цветомир Цанков се наложи на два пъти да демонстрира качества, опазвайки вратата си от ново попадение. В 85-та минута все пак Николай Иванов успя да намали за 4:2, след като бе изведен сам срещу Цанков и го прехвърли от 20-ина метра.

Така отборът носещ името на голямата европейска река от Русе спечели за втори път надпреварата. В първия случай на 5 май 2004 г. клубът с президент Севдалин Петров и Енгибар Енгибаров в състава победи Сливен 2000 с 1:0 с гол на Мирослав Енев на стадион „Локомотив“ в софийския квартал „Надежда“. Това е и втори трофей в края на сезон 2014/2015 за Дунав след шампионската титла на Североизточната „В“ група,

Дунав (Русе): Цветомир Цанков, Николай Парнаров, Мартин Димов, Михаил Милчев, Атанас Атанасов, Диян Димов, Ивайло Раденцов (77 мин. - Светослав Читаков), Николай Колев (64 мин. - Йордан Димитров), Андреас Васев, Георги Чакъров, Мирослав Будинов.

Сливнишки герой (Сливница): Мирослав Григоров, Николай Величков, Живко Калчев, Николай Маринов (53 мин. - Кристиян Николаев), Кристиян Здравков, Михаил Петров, Ивайло Цветков, Румен Кереков, Красимир Георгиев (62 мин. - Димитър Маймунков), Кристиян Кочилов, Мариян Хаджиев (56 мин. - Николай Иванов