В първи полуфинал от 19-то клубно европейско първенство по футзал, версия UEFS, организирано от Българска лига футзал със съдействие на Сдружение Футзал България,отборът на Динамо Москва се наложи категорично с 4:1 над ВРЗ Гомел (Беларус).

Още през първата част московчани си осигуриха комфортна преднина от 2:0 след голове на лидера си Юрий Карол и Сергей Бондаренко.

Второто полувреме започна с нов гол за Динамо. Разписа се отново Карол, този път след дузпа. Белоруските футболисти се опитаха да се върнат в мача, но Александър Метлушко пропусна дузпа. Александър Фоменко покачи на 4:0 за Динамо, а почетното попадение на Тимур Хехичкори донесе утеха на белорусите.

В другия полуфинал Чемкомекс (Прага) победи Зоркий (Красногорск) с 4:3 след дузпи.

През първата част чехите поведоха с гол на Радек Хорг, който се възползва от грешка на стража на тима от Красногорск Мелников. Руснаците се хвърлиха в атаки и началото на втората част изравни чрез Чечукевич - 1:1.

Резултатът се запази до края на редовното време и в продълженията. При дузпите играчите на Чемкомекс бяха по-хландокръвни и биха с 4:3. Финалът е утре от 19,00 часа, а срещата за третото място между Зоркий и ВРЗ е преди това.

Тopsport.bg и в-к Топспорт са официални медийни партньори на надпреварата.