Тимът на Вихрен (Сандански) измъкна изключително ценна победа с 2:1 над Пирин (Гоце Делчев) в домакинството си от 22-ия кръг на Югозападната трета лига.

Играчите на Емил Велев стигнаха до трите точки, въпреки че още във втората минута останаха с човек по-малко и изоставаха в резултата, след като вратарят Ивайло Яначков бе изгонен, а гостите бяха точни чрез Павел Головодов. Юношата на ЦСКА първо пропусна дузпата за нарушението, но при добавката даде аванс гостите.

С ново ръководство и амбициозни цели - Пирин (Гоце Делчев) стартира с убедителна победа

Неврокопчани подкрепиха Димитър Бербатов

Александър Якимов обаче се превърна в герой за Вихрен, тъй като първо изравни от дузпа в 30-ата минута, а в 71-ата минута донесе пълен обрат. Пет минути преди края Добрин Денев от домакините също бе изгонен.

Дори и с девет души играчите на Кокала изстрадаха победата, която изкачи отбора на 13-то място с актив от 25 точки. Гостите от Гоце Делчев остана на осмо място с 32 точки.