Черноморец 1919 Бургас прибави нови важни три точки и спечели 13-а победа от началото на сезона, като се утвърди на върха в Югоизточната Трета лига. "Акулите", водени от Слави Костенски вкараха отново в последната минута за 1:2 срещу Левски Карлово в поредната визита от 16-ия кръг и записаха 7-а поредна победа от началото на сезона. За последно момчетата на Костенски загубиха две точки в Първомай, завършвайки наравно 1:1.

Юношата на Черноморец Антон Узунов даде аванс на гостите от Бургас, откривайки резултата. Петър Главчев попари за миг надеждите на бургазлии за нов успех, а ръководството и привържениците на акулите бяха изправени на нокти до последната минута. Юношата на Локомотив Пловдив и син на рапъра Ванко 1 отбеляза 7-ото си попадение с екипа на Левски Карлово, изравнявайки резултата още през първата част. Атакуващият състезател на Черноморец Милен Танев този път не се разписа и влезе след почивката. Нападателят от Харманли Мариян Тонев е с 10 попадения. Двамата са еднолични лидери в голмайсторската листа на акулите, но в този кръг не успяха да отбележат. Антон Узунов има 6 на своята сметка, а Валентин Иванов е с 2. Останалите голмайстори на бургазлии имат по един гол - полузащитниците Мустафа Мустафа, Мирослав Радев, Симеон Русев и бранителите Нуретин Пюскюлю, Стоян Кижев и Стоян Мантаров.

Черноморец събра 41 точки в своя актив след 13 победи, 2 равенства и 1 поражение - 35:11 голова разлика, с 3 точки пред Загорец, които имат 38 и мач по-малко - гостуване на Марица Пловдив, което ще се изиграе догодина. Момчетата на Мирослав Миндев имат тежка визита още този кръг на Гигант Съединение и най-вероятно ще загубят още точки в борбата за лидерската позиция.