Ботев Враца разби със 7:1 Гигант /Белене/ в домакински мач от 5-ия кръг на северозападната "В" АФГ и запази лидерската си позиция. Гредите два пъти спасиха гостите от гигантска загуба, а и вратарят им Иван Николов предотврати още 5-6 чисти попадения във вратата си. Врачани имат пълен актив от 15 точки и голова разлика от 24:1.

Интрига в срещата имаше до 25-та мин., когато дефанзивният халф Георги Иванов разпечата вратата на стража на гостите Иван Николов за 1:0. Три минути по-късно Милен Василев нацели напречната греда от фаул. В 40-та мин. Иванов удвои преднината на домакините с точен шут за 2:0. Малко преди почивката централният бранител Георги Георгиев с глава беше точен за 3:0.

След почивката играта продължи да се води в наказателното поле на гостите от Белене. В 50-та мин. Милен Василев проби отляво и центрира успоредно на голлинията, където Бонов в опита си да избие в корнер си вкара автогол. В 58-та мин. удар отблизо на Ангел Русев беше избит от вратаря на "Гигант", но в 60-та мин. М.Василев беше изведен сам срещу стража Николов и технично врътна топката зад гърба му за 5:0.

Самуил Минчев от воле намали преднината на домакините, отбелязвайки първия гол във вратата на врачани от началото на кампанията. Това се случи в 63-та мин., а параболата на удара напомни на гола, който Марко ван Бастен вкара на финала на европейското първенство по футбол през 1988 г., но позицията на Минчев беше фронтална срещу дебютиралия с екипа на Ботев вратар Ангел Юсев.

Попадението подразни врачани, които до края на мача вкараха още 2 гола. В 86-та мин. Г.Иванов асистира на централния бранител Ивайло Русев за 6:0, а в 87-та мин. Раиф Мурадов след самостоятелен пробив заби топката за крайното 7:1. Преди това Цветан Версанов опита атрактивно да се разпише в мрежата на гостите, но шутовете му минаваха край целта, а вратарят Николов спаси опасни шутове на Ангел Русев. В 81-та мин. Валдемар Стоянов уцели дясната греда на вратата на Гигант.