Трудна победа с 2:1 постигна Ботев над Родопа (Смолян) като домакин в 13-ия кръг от шампионата на Югоизточна "В" група. Гостите показаха, че са от малкото отбори, които не излизат срещу "канарчетата" като обречени. Ботев откри резултата в 23-ата минута от дузпа, реализирана от Георги Какалов за глупаво нарушение на вратаря Барукчиев срещу Димитър Байрев.

В 29-ата минута Илиян Христов можеше да удвои след добър набег на Курдов, но след изстрела на благоевградчанина топката срещна напречната греда. В 33-ата минута домакините все пак стигнаха до второ попадение. Машината за голове Атанас Курдов с плътен удар от дъгата на наказателното поле намери долния десен ъгъл на вратата.

Секунди преди края на първата част Владимир Драмалиев от малък ъгъл и от разстояние изненада позадремалия страж на "канарчетата" Илия Николов за 2:1. В 72-ата минута от 3 метра Адриян Сюрджиев пък тресна страничния стълб. В последната минута гостите имаха нов шанс за изравняване при меле в наказателното поле, но топката не успя да стигне до вратата през купа от играчи при два последоватлени изстрела.