Миньор (Перник) и Пирин (Благоевград) завършиха наравно 0:0 в дербито от 14-ия кръг на Югозападната "В" група. Двата отбора, които са с много големи традиции в "А" група, не можаха да си вкарат гол, а в интерес на истината се създадоха и много малко голови положения. Мачът изобилстваше от физически сблъсъци, много борба и сравнително малко футбол.

През първите 45 минути на два пъти Златинов от разстояние отправи опасни удари, а в края на полувремето и футболистите на Миньор застрашиха на два пъти вратата на Пирин при бързи контраатаки.

С оглед на показаното на терена двата отбора нормално не успяха да се победят, но Пирин може да бъде по-доволен от ремито, твърди "Е-79". Първо, защото възпитаниците на Йордан Самоковлийски останаха на върха без загуба в Югозападната "В" група и второ, защото запазиха 10-те си точки аванс пред перничани.