Мали стартира с победа в турнира за Купата на африканските нации, побеждавайки Бенин с 1:0. Единственото попадение бе отбелязано от нападателя на Севиля Фреди Кануте в 49-ата минута.

Мали бе фаворит в срещата и започна уверено, макар съперникът да успяваше да се държи като равен с равен. В 12-ата минута халфът на Севиля Сейду Кейта стреля от около 20 метра и топката мина в непосредствена близост до лявата греда на вратаря на символичните гости Рачад Чито.

В ответната атака обаче Бенин показа, че няма да се предаде лесно. Топката бе центрирана отдясно от Омотойоси и Сейдат Чомого имаше шанс да играе с глава след грешка в отбраната на Мали на Мамаду Сидибе. Топката обаче бе малко по-висока и играчът не можа да я насочи добре.

В 30-ата Ласана Туре имаше много добър шанс да открие резултата. Топката бе центрирана отдясно по тревата и Туре - от около 8 метра, не можа да отправи точен и силен удар, след като бе останал непокрит в пеналта.

Първото полувреме завърши без голове, но колоритните фенове очакваха попадения през втората част. Така и стана.

Мали спечели дузпа в 49-ата минута, след като Драман Траоре бе съборен в наказателното поле след изстрел от разстояние на Фреди Кануте.

Кануте застана зад топката и преодоля вратаря Чито.

Попадението на Мали мотивира домакините и до края на срещата те опитаха да наложат натиск. "Катериците" имаха 2 изгодни възможности, но до изравнително попадение така и не се стигна.

За играч на срещата бе избран халфът на Мали Сейду Кейта.

Мали - Бенин - 1:0

1:0 Кануте (49, дузпа)

Мали: Сидибе, Канте, Дембеле, Коулибали, Диамотен, Сидибе, Диара, Кейта, Кануте, Траоре,Туре (Диаките, 72)

Бенин: Читоу, Гаспоз, Аденон, Крисостом, Окетола (Сесеньон, 53), Боко, Аджамоси, Тчомого, Ахоейа (Оладипикпо, 82), Омотойоси, О.Тчомого

Съдия: Дамон Джером

Жълти картони: Коулибали, Диара, Туре (Мали) Аденон, Гаспоз (Бенин)

Стадион: "26 март", 20 000 зрители