Двубоите от груповата фаза на Купата на африканските нации продължават да протичат при изключително ниска резултатност. В ранния мач от днешната програма, Мали спечели дербито на група F срещу Тунис с 1:0.

Титулярният вратар на Кот д'Ивоар изгоря с допинг

Силвен Гбохуо използвал тримедазидин

Единственото попадение в срещата падна в 48-ата минута, когато Ибрахима Коне беше точен от дузпа. Нарушението бе отсъдено за игра с ръка Елиас Схири в собственото му наказателно поле.

Тунизийците имаха възможността да бъдат с доста по-добра съдба в тази битка, но големият длъжник за северняците се оказа Уахби Хазри. Звездата направи няколко пропуска, а в 77-ата пропусна и дузпа.

В Египет разкъсаха от критики Мохамед Салах

Недоволни са от представянето му срещу Нигерия

Големият герой на мача обаче бе съдията от Замбия. Реферът Сиказве шокира всички, след като реши да свири край на мача в 85-ата минута. Явно усетил грешката си, гореспоменатия каза, че се е объркал и даде знак играта да продължи. В 89-ата минута танзаниецът обаче отново свири за край, този път необратимо, въпреки извършените общо 9 смени, преглеждане на две ситуации с ВАР и показан червен картон.